Budowa komór chłodniczych i mroźniczych Warszawa

Budowa komór chłodniczych i mroźniczych Warszawa

Komory chłodnicze i mroźnicze (mroźnie), to zamknięta przestrzeń otoczona przegrodami o dużej izolacyjności cieplnej i paroszczelności, w której utrzymywana jest stała temperatura wymagana do przechowywania produktów spożywczych. Budowa komór chłodniczych i mroźniczych Warszawa.


Firma ESP Serwis sp. z o.o. oferuje kompleksowe wykonanie komór chłodniczych i mroźni o różnorodnych parametrach przystosowanych do przechowywania produktów spożywczych w odpowiedniej temperaturze.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
☎ 794 602 307
✉ biuro@espserwis.pl


Oferujemy indywidualne opracowania projektu, tak aby komory chłodnicze i mroźnie spełniały wszelkie wymagania Klienta. Dbamy o to, aby warunki panujące wewnątrz były odpowiednie pod względem temperatury, higieny oraz zachowania energooszczędności.

Budowa komór chłodniczych i mroźni Warszawa. Na potrzeby Klienta wykonujemy komory z płyt warstwowych o dowolnych wymiarach. Wszystkie prace wykonujemy na miejscu u Klienta. Komora chłodnicza wyposażona jest we wszystkie niezbędne instalacje chłodnicze i sterujące.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia komory chłodniczej i mroźni są agregaty chłodnicze. W zależności od kubatury komory, liczby produktów i innych czynników, montuje się agregaty chłodnicze typu monoblok i split.

W zależności od wymaganej temperatury komory chłodnicze dzielą się na:

 • komory chłodnicze – zakres temperatur od 0 do 10 stopni
 • komory mroźnicze – zakres temperatur od -5 do -25 stopni
 • komory mroźnicze głębokiego mrożenia – temperatury ok 30 stopni

Ze względu na konstrukcję komory chłodnicze dzielimy na:

 • komory montowane z płyt poliuretanowych
 • komory montowane w całości
 • komory wolno stojące i wbudowane.

Ściany komór chłodniczych budowane są z materiałów zapewniających dobra izolacyjność cieplną. Materiały izolacyjne powinny być niepalne i posiadać wysoką temperaturą zapłonu.

Kluczowym elementem komór chłodniczych i mroźni jest montaż odpowiednich drzwi chłodniczych i mroźniczych. Aktualnie dostępne na rynku drzwi do chłodni i mroźni budowane są z połączenia stali nierdzewnej i materiałów kompozytowych. Dzięki temu drzwi są lekkie i wytrzymałe.

Drzwi chłodnicze dobiera się ze względu na konstrukcję komory chłodniczej lub mroźni oraz na odpowiednią izolacyjność termiczną.

Rozróżniamy następujące rodzaje drzwi:

 • drzwi chłodnicze zawiasowe
 • drzwi chłodnicze przesuwne
 • drzwi mroźnicze zawiasowe
 • drzwi mroźnicze przesuwne
 • drzwi serwisowe, zawiasowe
 • drzwi wahadłowe

Budowa komór chłodniczych i mroźniczych – przykłady

Budowa komór chłodniczych i mroźniczych Warszawa

Budowa komór chłodniczych i mroźniczych Warszawa

Montaż komory chłodniczej Warszawa


Czytaj więcej w kategorii CHŁODNICTWO WARSZAWA – kliknij tutaj >
automatyka, sterowanie, zasilania - chłodnictwo warszawa

Projekt i budowa komór chłodniczych – Warszawa

Leki, warzywa, owoce, mięso, ryby czy rośliny mogą zachować swą świeżość i przydatność do spożycia przez wiele miesięcy. Aby jednak tak się stało, muszą mieć zapewnione optymalne warunki. Kluczową rolę odgrywa właściwa temperatura, która powinna oscylować w granicach zera stopni Celsjusza lub nawet poniżej tej wartości. W przypadku chęci długotrwałego magazynowania większych ilości artykułów spożywczych, roślin czy lekarstw konieczne jest zbudowanie profesjonalnej chłodni, a w razie potrzeby również mroźni. Jeśli chcesz, aby inwestycja zakończyła się sukcesem, powierz jej wykonanie doświadczonym specjalistom.

czytaj więcej

Firma ESP Serwis świadczy kompleksowe usługi z zakresu wykonywania nowoczesnych komór chłodniczych dla Klientów z Warszawy i okolicznych miejscowości. Od lat z sukcesem projektujemy mroźnie, dostarczamy niezbędne urządzenia i montujemy je, tworząc wydajne, praktyczne i niezawodne komory chłodnicze. Posiadamy odpowiednie kwalifikacje, umiejętności i bogate doświadczenie, poparte realizacją wielu inwestycji dla zadowolonych Klientów z różnych branż. Dzięki temu masz pewność, że budowa komory chłodniczej przebiegnie w pełni profesjonalny i efektywny sposób.

Wydajne i funkcjonalne komory chłodnicze – Warszawa

Tworzymy wydajne, odpowiednio wyposażone konstrukcje, które gwarantują optymalne warunki do przechowywania rozmaitych produktów. Wykonywane przez nas mroźnie i chłodnie charakteryzują się dużą izolacyjnością cieplną oraz odpowiednią paroszczelnością. Wewnątrz komór utrzymywana jest stała temperatura właściwa do przechowywania konkretnych artykułów spożywczych.

Budujemy mroźnie w Warszawie i okolicach o różnorodnych parametrach przystosowanych do magazynowania produktów wymagających konkretnych temperatur. Dobieramy praktyczne i niezawodne rozwiązania, które pozwalają utrzymać prawidłową temperaturę i poziom wilgotności zarówno w chłodni, jak i mroźni. Dbamy o to, aby obiekt zachował najwyższy poziom szczelności gazowej i izolacyjności termicznej. To przekłada się nie tylko na efektywność i wydajność działania komory, ale także bezpieczeństwo personelu.

Kompleksowa budowa mroźni – Warszawa

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, opracowując projekt dopasowany do jego wymagań i potrzeb. Dzięki temu nasze chłodnie i mroźnie spełniają wszystkie oczekiwania Odbiorcy. Panujące w środku komór warunki są optymalne pod względem higieny, bezpieczeństwa oraz temperatury. Budowane przez nas konstrukcje są energooszczędne, co sprawia, że nawet intensywne i stałe korzystanie z nowoczesnej chłodni nie wiąże się ze znacznym wzrostem rachunków za prąd. Do stworzenia komór wykorzystujemy materiały izolacyjne najlepszej jakości, cechujące się wysoką temperaturą zapłonu i niepalnością.

Budowa chłodni-mroźni jest realizowana z płyt warstwowych o dowolnych wymiarach. Zapewniamy kompleksowe wykonanie inwestycji. Jesteśmy do dyspozycji Klienta na każdym etapie współpracy. Doradzamy Klientom w wyborze rozwiązań najlepiej odpowiadających na potrzeby przedsiębiorstwa i dostosowanych do specyfikacji obiektu. Następnie wykonujemy szczegółowy projekt i przedstawiamy go do akceptacji Klientowi. W przypadku uwag wprowadzamy zmiany, aby Inwestor był w pełni usatysfakcjonowany projektem.

Budowa komory chłodniczej z nowoczesnymi urządzeniami

Wszystkie prace montażowe wykonujemy na miejscu u Klienta. Komory mroźnicze i chłodnicze są wyposażone we wszystkie niezbędne instalacje sterujące i chłodzące. Wykonujemy konstrukcje, korzystając z nowoczesnych urządzeń od renomowanych, sprawdzonych producentów. To daje pewność wysokiej funkcjonalności i niezawodności działania systemu. Wykonanie z dobrej jakości materiałów i komponentów przekłada się na długotrwałą bezawaryjność i niezmienną użyteczność instalacji.

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia komór są agregaty chłodnicze. W zależności od liczby przechowywanych produktów, kubatury komory oraz innych czynników, montujemy agregaty typu split lub monoblok. Komory wyposażamy również w odpowiednie drzwi wykonane ze stali nierdzewnej i materiałów kompozytowych. Dzięki temu są one wytrzymałe, a jednocześnie lekkie i wygodne w obsłudze.

Budujemy komory chłodnicze o różnych zakresach temperatur. W zależności od potrzeb Klienta realizujemy konstrukcje o temperaturze od 0 do 10 stopni Celsjusza (komory chłodnicze), od -5 do -25 stopni (komory mroźnicze), a także o temperaturze sięgającej nawet -30 stopni (komory głębokiego mrożenia). Oferujemy obiekty wbudowane i wolnostojące, montowane w całości lub też montowane z płyt poliuretanowych.