Czyszczenie filtrów powietrza w klimatyzacji

Czyszczenie filtrów powietrza w klimatyzacji

Czyszczenie filtrów powietrza w klimatyzacji to, oprócz regularnych serwisów klimatyzacji z czyszczeniem i odgrzybianiem, jedna z podstawowych czynności, która powinna być wykonywana systematycznie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
☎ 794 602 307
✉ biuro@espserwis.pl

Samo czyszczenie filtrów nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani specjalnych narzędzi. Filtry, po wyjęciu z urządzenia, można umyć wodą bieżącą z użyciem np. płynu do mycia naczyń.

Nieczyszczone filtry powodują ograniczenie przepływu powietrza w urządzeniu i prowadzą do spadku wydajności pracy klimatyzatora. Dodatkowo na filtrach gromadzą się grzyby, pleśnie i drobnoustroje, powstają nieprzyjemne zapachy.

Zaleca się także aby filtry dezynfekować odpowiednimi preparatami przeznaczonymi to czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji i innych urządzeń chłodniczych. Dotyczy to jedynie filtrów standardowych.

Niektóre urządzenia klimatyzacyjne posiadają filtry bakteriobójcze, pochłaniające zapachy czy też uzdatniające powietrze. Zazwyczaj są to filtry jednorazowego użytku i należy regularnie je wymieniać.

Do czyszczenia i odgrzybiania klimatyzatorów stosujemy preparat biobójczy i dezynfekujący​:
Atest PZH nr BK/K/0863/01/2018

Spektrum biobójcze: Niszczy Bakterie, Wirusy, Spory-Przetrwalniki, Grzyby, Pleśń.
Usuwa: Brud, Kurz, Pył, Osady, Zanieczyszczenia organiczne, Mikroorganizmy, Patogeny.​

Samodzielne czyszczenie i mycie filtrów klimatyzatora nie może zastąpić profesjonalnego serwisu z czyszczeniem i odgrzybianiem z użyciem wspomnianych preparatów.

W czasie takiego serwisu oprócz dezynfekcji filtrów przeprowadza się szereg czynności serwisowych mających na celu porządne wyczyszczenie klimatyzatora. Dodatkowo sprawdzane są parametry pracy, stan ciśnień w układzie, kontrola szczelności klimatyzacji, itd.

W przypadku bardzo zabrudzonych urządzeń (grzyb na urządzeniu i na turbinie klimatyzatora, który bardzo trudno jest usunąć w czasie standardowego serwisu) dysponujemy nową metodą skutecznego czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji.
Dowiedz się więcej >

Czyszczenie filtrów powietrza w klimatyzacji

Czyszczenie filtrów powietrza w klimatyzacji

Czyszczenie filtrów powietrza w klimatyzacji

Czytaj więcej na temat serwisu klimatyzacji – więcej >