Montaż pompy ciepła – ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie

montaż pompy ciepła

Montaż pompy ciepła – zadbaj o środowisko naturalne i zmniejsz koszty ogrzewania!

Pompa ciepła to komfortowe i tanie w eksploatacji źródło ogrzewania. Zapewni niskie koszty ogrzewania domu czy budynku i będzie pracować bezawaryjnie nawet przez kilkanaście lat.

System M-Thermal

Pompa ciepła pobiera energię cieplną z otoczenia i przekazuje ją do instalacji c.o. Przy niewielkich kosztach energii elektrycznej, słuzącej do zasilenia sprężarki, pozyskiwana jest w ekologiczny sposób energia wykorzystywana do ogrzewania budynku, wody użytkowej, a także chłodzenia pomieszczeń wiosną i latem, w czasie upałów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
☎ 794 602 307
✉ biuro@espserwis.pl


Pompy ciepła zyskują coraz większą popularność i zainteresowanie, zwłaszcza w nowoczesnym i energooszczędnym budownictwie. Funkcjonowanie pompy jest bezobsługowe, zautomatyzowane i ekonomiczne w eksploatacji, dzięki czemu przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania budynku/domu oraz do zmniejszenia zużycia paliw konwencjonalnych.

Zalety ogrzewania domu i budynku pompą ciepła:

 • niskie koszty inwestycji – nie ma potrzeby budowania komina i magazynu na opał
 • pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła
 • nie wymaga zaawansowanej obsługi
 • szybki zwrot poniesionych wydatków inwestycyjnych – orientacyjny czas zwrotu inwestycji to 5-7 lat
 • długa żywotność pomp ciepła – przy prawidłowo przeprowadzonej instalacji i eksploatacji żywotność urządzeń to nawet kilkadziesiąt lat
 • pompa ciepła może być jedynym źródłem ogrzewania domu jak również można do niej podłączyć np. panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne
 • pompa pracuje automatycznie – włącza się i wyłącza, aby ogrzać pomieszczenia i ciepłą wodę
 • praca pompy ciepła jest bardzo cicha
pompa ciepła

Jaką pompę ciepła wybrać?

W zależności od źródła ciepła pompy możemy podzielić na trzy grupy:

 • powietrzne – najbardziej popularne i najczęściej montowane
 • gruntowe
 • wodne.

Czy pompa ciepła jest droga?

Dzięki zastosowaniu pompy ciepła koszty ogrzewania będą znacznie niższe, a nakłady poniesione na inwestycję zwrócą się w ciągu kilku lat.

Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła jest tańsze, ponieważ pobiera ona ciepło z powietrza albo gruntu i dostarcza je do naszego domu. Nie ma zatem potrzeby ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów zakupu węgla, drewna czy gazu.

Pompa korzysta z odnawialnych źródeł energii, które są darmowe i nieskończone.

Ponadto pompa służy nie tylko do ogrzewania budynku. Może wytworzyć także ciepłą wodę użytkową, a także chłodzić dom w gorące letnie dni.

W związku z tym, że pompy ciepła są rozwiązaniem ekologicznym można starać się o dofinansowanie na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła w domach jednorodzinnych np. w ramach programu “Czyste Powietrze”.

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

powietrzna pompa ciepła

MONTAŻ POMPY CIEPŁA W DOMU JEDNORODZINNYM, BUDYNKU MIESZKALNYM