Odgrzybianie klimatyzacji biurowej, domowej – Warszawa i okolice

odgrzybianie klimatyzacji

Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji to jedna z obowiązkowych czynności, którą należy wykonać przed sezonem wiosenno-letnim. Nieczyszczona klimatyzacja może być źródłem nieprzyjemnych zapachów i co gorsza może mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie ludzi przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
☎ 794 602 307
✉ biuro@espserwis.pl


Dlaczego serwis, czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji jest tak ważne?

Parownik, taca ociekowa i turbina wentylatora (elementy znajdujące się w jednostce wewnętrznej klimatyzacji) ze względu na wilgotność są wyjątkowo narażone na gromadzenie się na nich grzybów i pleśni.

Pleśń, grzyby i inne zabrudzenia są źródłem nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z klimatyzacji oraz są przyczyną występowania reakcji alergicznych użytkowników klimatyzacji i innych negatywnych skutków dla zdrowia.

grzyb na klimatyzacji
Tak wygląda turbina wentylatora jednostki wewnętrznej, która nie była regularnie serwisowana. Widoczne zabrudzenia to grzyb!

Regularne przeglądy okresowe z czyszczeniem i odgrzybianiem klimatyzacji pozwolą zadbać o świeże i zdrowe powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach, zapewnią bezawaryjną i energooszczędna pracę.

Odgrzybianie klimatyzacji w biurze – obowiązek pracodawcy

Pracodawcy, zgodnie z rozporządzeniem z 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, zobowiązani są do zapewnienia odpowiedniej temperatury oraz jakości powietrza. Do obowiązków tych zalicza się również regularne czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji.

Link do rozporządzenia – kliknij tutaj >

Jak skutecznie wyczyścić i odgrzybić klimatyzację?

Większość producentów klimatyzacji zaleca przeprowadzanie dwóch serwisów z czyszczeniem i odgrzybianiem w roku, przed sezonem i po sezonie.

Do czyszczenia i odgrzybiania klimatyzatorów, również w przypadku mycia ciśnieniowego, stosujemy preparat biobójczy i dezynfekujący:

Atest PZH nr BK/K/0863/01/2018.
Spektrum Biobójcze: Niszczy Bakterie, Wirusy, Spory-Przetrwalniki, Grzyby, Pleśń.
Usuwa: Brud, Kurz, Pył, Osady, Zanieczyszczenia organiczne, Mikroorganizmy, Patogeny.

W przypadku zaniedbanych i długo nieczyszczonych klimatyzatorów zalecane jest mycie klimatyzacji pod ciśnieniem. Widoczne na powyższym zdjęciu zagrzybienie skutecznie można usunąć tylko w ten sposób.

https://youtu.be/ROQfnTDhK4I

Najlepsze efekty okresowego przeglądu klimatyzacji można uzyskać poprzez zastosowanie środków chemicznych oraz ozonowania pomieszczenia, w którym znajduje się klimatyzacja.

Ozon, wygenerowany za pomocą generatora ozonu, jest naturalnym sposobem na dezynfekcję i odkażanie pomieszczeń, a także pozbycia się uciążliwych zapachów, również tych z klimatyzacji.

Ozon jest substancją silnie utleniającą i bardzo skuteczną do pełnego usunięcia pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów na tylko z klimatyzacji, ale także z całego pomieszczenia.