Ozonowanie pomieszczeń


POZBĄDŹ SIĘ BAKTERII, WIRUSÓW ORAZ BRZYDKICH I UCIĄŻLIWYCH ZAPACHÓW

ozonowanie pomieszczeń

DEZYNFEKCJA I DEZODORYZACJA POMIESZCZEŃ

Skuteczne usuwanie wirusów, bakterii, grzybów i alergenów oraz nieprzyjemnych zapachów, takich jak: dym papierosowy, spalenizna, stęchlizna, inne uciążliwe zapachy.

Ozon jest silnym utleniaczem i najbardziej skuteczną substancją do dezynfekcji znaną ludziom. Ozon jest najczęściej stosowany w dużych instalacji do uzdatniania wody pitnej i w basenach oraz do uzdatniania wody w przemyśle spożywczym.

Wysokie stężenie ozonu w pomieszczeniu usuwa, z dużą skutecznością, wszelkie zarazki, bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie powietrza, to ekologiczna, szybka i skuteczna metoda dezynfekcji pomieszczeń i usuwania nieprzyjemnych zapachów.

KOMPLEKSOWE USŁUGI OZONOWANIA, DEZYNFEKCJI I DEZODORYZACJI POMIESZCZEŃ – WARSZAWA I OKOLICE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
☎ 730 525 007
✉ biuro@espserwis.pl

poniedziałek – piątek: 08.00 – 17.00

ZALETY OZONOWANIA:

  • poprawa jakości powietrza
  • usuwa wirusy, bakterie, alergeny i roztocza
  • eliminuje brzydkie zapachy (dym tytoniowy, spalenizna, stęchlizna, inne uciążliwe zapachy)

Ozonowanie polega na produkcji ozonu przez dedykowane generatory ustawiane w pomieszczeniach. To ekologiczna i bezpieczna metoda odkażenia i pozbycia się wirusów z Twojego otoczenia.

Ozonowanie pomieszczeń Warszawa, to ekologiczna i bezpieczna forma dezynfekcji pomieszczeń, eliminacji bakterii, wirusów, roztoczy, grzybów i pleśni oraz usuwania nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów.

Ozonowanie to jedna z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych metod dezynfekowania domów, mieszkań, lokali usługowych i gastronomicznych, zapleczy magazynowych, itp.

OZONOWANIE POWINNO PRZEPROWADZAĆ SIĘ W:

  • mieszkaniach i domach
  • szpitalach i przychodniach
  • lokalach gastronomicznych (komory chłodnicze i mroźnie, zaplecza,
  • lokalach usługowych
  • biurach.

CZYSTE POWIETRZE W BIURZE, DOMU, LOKALU USŁUGOWYM I GASTRONOMICZNYM

Biurka, stoły, blaty, telefony, komputery i inne rzeczy, których używamy na co dzień, to idealne miejsca do występowania bakterii, wirusów i grzybów.
Do walki z tym problemem najskuteczniejszym rozwiązaniem jest regularne ozonowanie przestrzeni, w których przebywamy.

W czasie procesu ozonowania pomieszczeń usuwane są drobnoustroje, bakterie i wirusy, a także alergeny z instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Ozonowanie a koronawirus

Ozon jest bardzo silnym utleniaczem, o wiele skuteczniejszym niż preparaty chemiczne i dezynfekujące. Skuteczność ozonowania jest wyższa niż dezynfekcja promieniami UV.
Budowa koronawirusa jest podobna do innych, znanych ludziom wirusów, co oznacza, że ozonowanie jest skuteczne w niszczeniu nowego koronawirusa COVID-19.

ŹRÓDŁO: thailandmedical.news


Dowiedz się więcej:

Jak powstaje ozon?

Ozon powstaje w sposób naturalny przez promienie ultrafioletowe słońca oraz uderzenia pioruna. Ozon może być także wytworzony przez generator ozonu przy użyciu wyładowań koronowych. Cząsteczki tlenu rozszczepiają się na pojedyncze atomy tlenu, a te łączą się z innymi cząsteczkami tlenu i wytwarzają ozon (O3).

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Ozonowanie jest bezpieczną metodą pod warunkiem, że zostanie przeprowadzona przez odpowiednio wyposażony i przeszkolony personel, z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Ozon jest szkodliwy dla ludzi, ale tylko w wysokich stężeniach wdychanych przez dłuższy czas. Ozon ma dosyć intensywny zapach i jest wyczuwalny przez człowieka od poziomu stężeń, które nie są szkodliwe dla ludzi. Ozon nie jest trwały i pomimo swojej siły szybko rozkłada się z powrotem do czystego tlenu.

Jak przygotować się do ozonowania?

W ozonowanych pomieszczeniach nie mogą przebywać ludzie i zwierzęta. Po ozonowaniu należy porządnie przewietrzyć pomieszczenia. Zaleca się usunięcie roślin z ozonowanych pomieszczeń.

Czy ozonowanie jest skuteczne?

Ozon wykazuje bardzo silne działanie. Wchodzi w silną reakcję z otoczeniem i poprzez utlenianie niszczy chorobotwórcze bakterie, wirusy, drobnoustroje, pleśnie, grzyby i nieprzyjemne zapachy. Ozon wykazuje silne właściwości dezynfekujące. Ozon w postaci gazu dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, do których nie można dotrzeć i odkazić za pomocą środków chemicznych.

Jak działa ozon?

Ozon działa bardzo silnie, ale ma bardzo krótki cykl występowania. W przypadku styczności z bakteriami, wirusami czy tez nieprzyjemnymi zapachami dodatkowy atom tlenu, zawarty w ozonie, niszczy je całkowicie poprzez utlenienie.

Czy brzydki zapach powróci?

Nie powróci jeżeli ozonowanie zostanie wykonane w prawidłowy sposób, z odpowiednim czasem ozonowania. W przypadku zapachu stęchlizny, zapach ten może powrócić, jeżeli nie usunie się źródła wilgoci.