Pompy ciepła to komfortowe, niezawodne i tanie w eksploatacji źródła ciepła. Zapewniają niskie koszty ogrzewania i bezawaryjną pracę przez wiele lat.

Produkowane obecnie pompy ciepła zapewniają niezawodność, oszczędność i przyjazność dla środowiska. Teoretycznie wyższa cena za montaż pompy ciepła, w porównaniu do tradycyjnych źródeł ciepła np. kotłów, szybko zwraca się.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
☎ 794 602 307
✉ biuro@espserwis.pl

Klientom zainteresowanym montażem pompy ciepła oferujemy kompleksowe doradztwo i przygotowanie projektu instalacji pomp ciepła, centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego, wentylacji i rekuperacji. Uzupełnieniem prawidłowo zamontowanej instalacji pompy ciepła są dodatkowe akcesoria hydrauliczne, zbiorniki CWU i zbiorniki buforowe.

Montaż dodatkowego zbiornika buforowego ma pozytywny wpływ na żywotność pompy i zapewnia poprawną pracę układu grzewczego. Zasobniki wodne wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dostępne są pojemności: 200, 250, 300, 400, 500 litrów.

Pompa ciepła to urządzenia, które zimą ogrzeje, a latem schłodzi Twój dom, a do tego podgrzeje wodę użytkową i dostarczy gorącą wodę. Można ją zamontować zarówno w nowych, a także w starszych domach gdzie będzie współpracować z istniejącym urządzeniem grzewczym.

Stanowi najtańsze źródło energii grzewczej. Jest bezobsługowa, cicha i bezemisyjna. Brak emisji spalin ma pozytywny wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy.

pompy ciepła

Dlaczego warto ogrzewać dom pompą ciepła?

  • pompa ciepła to jedno z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi
  • montaż pompy oznacza niższe koszty budowy domu – nie ma potrzeby budowania komina i magazynu opału
  • szybki zwrot inwestycji – realnie czas zwrotu inwestycji w instalację z pompą ciepła, to od 5 do 7 lat w stosunku do ogrzewania elektrycznego i za pomocą kotłowni na olej opałowy czy gaz płynny
  • pompa ciepła jest ekologiczna – pozyskuje energię z otoczenia naturalnego, a także do uzyskania 1 kW ciepła potrzebuje znacznie mniej energii elektrycznej, a tym samym spalonego węgla, niż tradycyjne kotły
  • miasta i gminy oferują dofinansowanie na inwestycje proekologiczne, a banki oferują niskooprocentowane kredyty – dowiedz się więcej – kliknij tutaj >
  • ogrzewanie za pomocą pompy ciepła może być niemal zupełnie darmowe przy pozyskaniu energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej
  • pompa ciepła może służyć także do chłodzenia domu i pomieszczeń latem.
Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to energooszczędne, komfortowe i przyjazne środowisku źródło ciepła, za pomocą którego można ogrzać dom czy budynek i wodę użytkową.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła wykorzystuje odnawialne źródła energii. Do ogrzania budynku czy domu wykorzystywana jest energia odnawialna skumulowana w gruncie, wodzie lub powietrzu.
Pompa pobiera energię cieplną z otoczenia i oddaje ją do instalacji centralnego ogrzewania.

Gdzie zamontować pompę ciepła?

Pompa ciepła może być zamontowana w nowych, a także modernizowanych budynkach.
Może być jedynym źródłem ciepła lub współpracować z aktualnym urządzeniem grzewczym.

Czy pompa ciepła jest ekologiczna?

Tak, ponieważ pozyskuję czystą i ekologiczną energię z otoczenia i pobiera niewiele energii elektrycznej, która służy do zasilenia sprężarki.


Pompy ciepła – montaż, naprawa i serwis – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: